ATCC-211B-035-335M-T
- Mfr.Part #
- ATCC-211B-035-335M-T
- Datasheet
ATCC-211B-035-335M-T
- Description
- CAP TANT 3.3UF 20% 35V 1411
- Stock
- 620
- Capacitance :
- 3.3 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 3.5Ohm
- Manufacturer Size Code :
- B
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1411 (3528 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V